Мебель и интерьер своими руками


Поиск

Реклама

Комментарии
dunducatti: Чудовий пост! Автоматизація дійсно стає ключовим фактором для оптимізації бізнес-процесів і підвищен
Автоматизация Бизнеса: Как Подобрать и Организовать Поставку Оборудования для Автоматизации

dunducatti: Звичайно, літні шини грають важливу роль у забезпеченні безпеки та комфорту під час водіння в теплий
Шини літні для авто: особливості і поради вибору

tarinkova: Отлично, что попалась эта статья. Как раз планируется ремонт офиса в Минске, уже и материалы закупил
Ремонт офиса "под ключ" в Минске

АнтонМета: Сейчас есть фирмы, в штате которых есть дизайнеры. Поэтому нужно обращаться именно в такие строитель
Ремонт офиса "под ключ" в Минске


Войти


Или зарегистрируйтесь

  
Главная » Блог » Фільтрація повітря в кондиціонерах: як вона працює та що варто знати

Фільтрація повітря в кондиціонерах: як вона працює та що варто знати

10:09

Кондиціонер — корисний прилад у будь-якому житловому приміщенні. Він забезпечує комфортний мікроклімат, підтримує оптимальну температуру та вологість. Однак, крім основних функцій, ці пристрої ще й фільтрують повітря, значно підвищуючи його якість.

Чому важливе фільтрування повітря

В повітрі містяться різні забруднення: пил, бактерії, віруси, алергени та інші речовини. Вони можуть викликати алергічні реакції, захворювання дихальних шляхів, головний біль, а також негативно впливати на роботу імунної системи. Фільтрування знижує рівень забруднення та покращує якість повітря, що вдихає людина.

Як визначити ефективність та обрати тип фільтра

Ефективність очищення — важливий параметр фільтрів, який визначається за стандартом Minimum Efficiency Reporting Value. Показник відображає здатність фільтра затримувати частинки пилу розміром від 0,3 до 10 мікронів. Чим вищий клас MERV, тим краще видаляються забруднення. Рейтинг варіюється в діапазоні від 1 до 20. Для домашнього використання можна купити кондиціонер з фільтром середнього рівня очищення (MERV 8–11). Моделі з фільтрами класу MERV 17–20 встановлюють в приміщеннях з високими вимогами до чистоти повітря, наприклад, в лікарнях та лабораторіях.

Кондиціонери оснащують різними типами фільтрів. Найпоширеніші з них: 

  • Механічний — забезпечує очищення шляхом затримання частинок пилу та інших шкідливих речовин у порах фільтра.
  • Електростатичний — бруд, що міститься в повітрі, іонізується, набуваючи електричний заряд, та осідає на протилежно заряджених пластинах фільтра. 
  • HEPA (High Efficiency Particulate Air) — найефективніший тип, який забезпечує високу якість очищення. Він затримує до 99,97% частинок розміром 0,3 мікрона та більше.
  • Активний вугільний фільтр — ефективно очищує повітря від диму та шкідливих газів. Вугільна основа затримує запахи, що проникають у приміщення ззовні.

При купівлі кондиціонера варто ознайомитися з його характеристиками, зокрема системою очищення. Вибір відповідного фільтра залежить насамперед від рівня забруднення повітря в приміщенні. Для домашніх умов найкраще підійдуть електростатичні моделі або HEPA-фільтри. 

Догляд за фільтром кондиціонера

Для ефективної роботи фільтри потребують належного догляду. Залежно від типу фільтраційної системи їх необхідно регулярно очищувати або замінювати. Частота залежить від типу та рівня забруднення. Заміна вугільного рекомендується кожні 3–6 місяців. А механічні та електростатичні можуть прослужити тривалий час, якщо очищувати їх кожні 3–4 місяці. 

Фільтри з високим рівнем очищення потребують частішої заміни, оскільки вони швидше забруднюються. Водночас вибір пристрою з низьким класом MERV може призвести до погіршення якості повітря в приміщенні, збільшення ризику розвитку ГРВІ у мешканців будинку. Ознайомитися з характеристиками різних моделей можна на сайті Allo.ua у Львові. Відгуки покупців допоможуть визначитися, який кондиціонер підійде під ваші потреби.

 



Понравилась статья? Поделитесь с друзьями в соцсети:

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированніе пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Контакты
Copyright furnipro.info © 2010 - 2024