Абажури для світильників багато хто плутає з плафонами, хоча насправді це різні вироби. Завдання плафона не тільки в декоруванні, а й захисті лампочки та патрона. У зв'язку з цим плафони зазвичай виконані із міцних матеріалів — скла, пластику, металу, кераміки. Абажури більше виконують функцію зниження яскравості світла від лампочок. Цього виробники досягають, використовуючи матеріали, що поглинають або відбивають світло. При цьому абажур набагато легший. Використовуються вони практично для всіх типів світильників — люстри, торшери, настільні лампи, бра.
Особливості абажура для світильника
Різне освітлювальне обладнання випускається з абажур. Однак головною перевагою таких моделей є легка заміна абажура іншою. Такі комплектуючі-абажури для світильників доступні у продажу окремо в різних дизайнах, розмірах і матеріалах.
Матеріалами основи світильників є сталь, бронза, латунь, дерево, кераміка, міцний пластик. А ось абажури роблять із легких і, найчастіше, пластичних матеріалів:
- Текстиль — органза, льон, оксамит, рідше шовк.
- Акрил.
- Спеціальний папір, стійкий до дії тепла від лампочки.
- Фольга.
- Дерево — полегшене, зібране як бамбукове полотно.
Деякі виробники використовують для абажурів скло та кришталь. Також зустрічаються моделі із тонкого листового металу.
Форма цієї комплектуючої для настінних світильників, люстр та торшерів може бути різною. Серед найпоширеніших форм-факторів є такі:
- Усічений конус.
- Усічена піраміда.
- Циліндр.
- Куб або паралелепіпед.
Моделі з паперу, скла або акрилу бувають і складніших форм, проте в цілому їх обриси наближені до циліндра або конуса. Найчастіше купують абажур для торшера та абажур для настільної лампи з метою привнести невеликі зміни в інтер'єр, змінивши декор освітлювального пристрою.
Які комплектуючі бувають для світильників?
Найпоширенішою комплектуючою для люстри та інших світильників є електричний патрон. Він використовується у всіх освітлювальних пристроях для підключення лампи до електромережі. Найпопулярнішими є патрони зі стандартним різьбленням під лампи з потужністю до 300 Вт. У побуті застосовують такі патрони:
- Стінні з нахилом, з порцеляни.
- На контактній гільзі, з металу та карболіту.
- Підвісні з вушками, з фарфору призначені для старих будівель.
Про несправність патрона та необхідність його заміни на новий можуть говорити такі прояви, як перегрів лампи, її мерехтіння, витік струму. Для заміни потрібно знеструмити світильник, розібрати його, встановити новий патрон, виконати зворотне складання та заново підключити світильник. Вибирати комплектуючу потрібно з урахуванням цоколя лампи та потужності, з якою може працювати деталь. Більшість їх розраховані на лампочки з потужністю до 60 Вт.
Комплектуючі деталі для світильників та люстр, що працюють на світлодіодах, включають такі категорії:
- Конектори — з'єднують LED-стрічки між собою.
- Кріпильні кліпси фіксують світлодіодні стрічки на різних поверхнях.
- RGB-контролери — змішують світло різного кольору від діодів.
- Клемні підключення різних видів.
Комплектуючі для світильників оптом та вроздріб можуть купувати як приватні клієнти, так і юридичні особи. Серед їх замовлень також представлені такі категорії виробів:
- розгалужувачі на кілька патронів — дають можливість у пристрої, спочатку розрахованому на одну лампу, використовувати 2-3 і більше лампочок для збільшення яскравості освітлення та розширення кута світлового потоку;
- монтажні планки — застосовуються для надійної фіксації світлодіодних світильників;
- декоративні корпуси — аналогічні плафонам та абажурам, але відрізняються форм-фактором та розмірами, а також застосовуються для стельових моделей;
- кріплення — різні системи болтів, гайок, засувок, фіксаторів та ін;
- основи освітлювальних пристроїв, що прикріплюються до стелі або упором для торшера;
- плафони — декоративно-захисна частина навколо лампочки;
- проводи та кабелі для підключення до розетки;
- регулятори довжини підвісу.
При покупці в інтернет-магазині рекомендується уважно вивчати інформацію до всіх цих товарів. Якщо буде важко вибрати, можна скористатися консультацією менеджера. Абажури та комплектуючі для люстр та світильників краще вибирати у інтернет-магазинах, так як це дає ширший вибір, можливість перевірити сертифікати якості та отримати оригінальну продукцію з гарантією від виробника.
Понравилась статья? Поделитесь с друзьями в соцсети:
|