Автомобільний транспорт займає основну частку ринку вантажних і пасажирських перевезень в світі. При цьому для здійснення міжнародних перевезень потрібно обов'язково враховувати всі актуальні правила, вимоги та норми. Існує цілий звід загальних правил, а також інструкції, передбачені для кожної окремої країни. Щоб грамотно виконувати роботу, слід вивчити всі ключові нюанси і особливості скоєних міжнародних перевезень вантажів автомобільним транспортом. Транспортна компанія не буде допущена до роботи на міжнародній арені, якщо не зможе відповідати встановленим законодавчим обмеженням і загальноприйнятим правилам.
Регулювання автоперевезень
Використання наземного транспорту для вантажних перевезень має безпосередній зв'язок з територією держави, де здійснюється транспортування, і його правовим статусом. Також тут слід враховувати міжнародні права, які регулюють питання автоперевезень. Основними з них є:
Женевська конвенція, яка розглядає питання дорожнього руху і його організації;
Конвенція МДП, яка регулює порядку проходження всіх етапів митних оформлень та інших стандартних формальностей;
Угода СМА. Це європейський правовий документ, що стосується міжнародних автомагістралей. Документ регулює режими використання цих автодоріг.
Автоперевезення на міжнародному рівні потрапляють під дію Конвенції КДПВ, яку підписали і прийняли в Женеві ще в 1956 році. Але в силу документ вступив тільки через 5 років. Представлений документ визначає правові відносини між перевізниками і безпосередніми власниками вантажів, які пов'язані спеціальними договорами, встановлює правила прийому і видачі продукції, що перевозиться в пунктах завантаження і кінцевого призначення.
Дія конвенції поширюється на будь-які угоди про автоперевезення, які передбачають винагороду, якщо зазначені в договорі пункти навантаження і вивантаження відносяться до двох різних країнах, мінімум одна з яких підписувала конвенцію. Варто також додати, що цей же документ регулює питання міжнародних автомобільних перевезень, які здійснюють урядові офіційні організації, установи, або безпосередньо відбуваються між державами.