Мебель и интерьер своими руками


Поиск

Категории раздела
Ремонтные работы [222]
Описание работ по ремонту и реконструкции квартиры.
Кухня [33]
Все что связано с кухней.
Спальня [27]
Идеи интерьера спальной комнаты.
Разное [39]
Общие вопросы интерьера и мебели
Ванная комната. [42]
Об интерьере ванных комнат.
Сантехника и отопление. [13]
Водоснабжение, канализация, отопление, кондиционирование и вентиляция - своими руками.

Реклама

Комментарии
heRasima: Это правда, действительно важная и полезная информация, сами сейчас собираемся заказывать
Аренда охраняемого контейнера под склад в Москве от 390р/м2

GorBunoook: По поводу бытовок полезная информация, действительно!
Аренда охраняемого контейнера под склад в Москве от 390р/м2

Tom4372: Доброго времени суток! Я хочу сказать, что решил не париться и заказал дизайн интерьера под ключ! Об
Готовый дизайн-проект дома и его влияние на жизнь


Войти


Или зарегистрируйтесь

 

Мебель и интерьер

 
Главная » Статьи » О интерьере » Кухня

Зонування кухні

Ідеальне планування кухні.

Кухня – це місце, де ми проводимо дуже багато часу. З іншого боку, середній термін експлуатації кухонних меблів – приблизно 20 років. Тому варто серйозно поставитись до правильного планування кухонного приміщення. То ж, якщо дизайнер Вас не розуміє, або ж Вам просто самим захотілося облаштувати свою кухню, то варто звернути увагу на декілька принципів, будуть значною мірою впливати на зручність, практичність та затишок Вашої кухні.

Слід знати, що сімя, котра складається з 3-х чоловік, здійснює приблизно 100 переміщень в кухонному просторі. Щодня виникає потреба в тому, що б пройти  від стола до робочої поверхні кухні до 30 разів!

За багатогодинну роботу на кухні  господині доводиться до 30 разів користуватися різними кухонними приладами, контролювати до 50 різних процесів, 80 разів відкривати та закривати тумби… Всі ці процеси потребують переміщень людини, які вимірюються сотнями метрів за день. За один рік набігає 1,9  км шляху ТІЛЬКИ ПО КУХНІ.

Тому перш ніж проектувати кухню, потрібно добре все продумати та зважити: можливо, відмовитись від непрактичної барної стійки (яку бачили в сусіда чи в журналі) на користь шафи для зберігання?

На початку 20-х років віденський архітектор Маргарита Шютт-Ліхотцкі вперше запроектувала ергономічну кухню. Її принципи стали стандартом а Європі та США.

Шляхом експериментів було  доведено, що правильно спланована кухня може  заощадити відстані що по ній проходяться, від 20%  і більше.  Для цього потрібно що б виконувались дві умови.

Перша: розбивка кухонного простору по зонах і правильна компоновка цих зон. Умовно можна розділити кухню п’ять наступних зон: зона запасів, зона зберігання, мийка, зона підготовки та зона приготування їжі. Важливо щоб перелічені зони стояли саме в такому порядку!

В першій зоні – зоні 

зберігання

 запасів – розміщують запаси продуктів, котрі використовуються для приготування їжі на плиті та в духовці. В залежності від своїх властивостей, вони можуть зберігатися в шафі або в холодильнику, тому ця зона включає в себе великі тумби, або шафу, та холодильник. Можливе також встановлення морозильної камери.

В другій зоні знаходиться кухонне начиння: баняки, тарілки, ложки, вилки, стакани, і т.д. З ергономічної точки зору , більш раціонально посуд, котрий часто використовується, зберігати не в підвісних тумбах, а в верхніх відсіках нижніх кухонних тумб.  Слід зауважити, що на зону «зберігання», як і на зону «мийка», припадає 20% всіх переміщень по кухні.

В третій кухонній зоні – «мийка» - знаходиться, власне, мийка, а також – тумба для мийки і – як опція – посудомийна машина. В цій зоні, а саме – в тумбі під мийкою, розміщене відро для сміття. Тут також доцільно передбачити місце для миючих засобів. Одне з вирішень – це вузька, шириною 150 мм, тумба, з висувною сіткою – карго. Такою ж тумбою можна доповнити зону «приготування» = і ній зручно буде зберігати олію та інші інгредієнти в пляшках, що часто використовуються для приготування їжі і повинні бути під рукою. Часто оформляють кухню таким чином, коли по обидві сторони духовки ставлять по одній такій вузькій тумбі – одна для пляшок , друга –  та що ближче до мийки - для миючих засобів. Це, по-перше, дає симетрію, а по-друге – якщо використовувати велику витяжку довжиною 900 мм, то ці тумби якраз «підженуть» низ під верх – духовка 600 +  два по 150.

В зоні підготовки ми готуємо продукти для подальшого варіння. Це центральна зона. Тут має бути достатньо простора вільна робоча поверхня – тому варто мийку змістити максимально до запасів, а плиту – в інший бік. В цій зоні чистять, нарізають, змішують продукти, подрібнюють,  ліплять, і т.д. Тут розміщуються та експлуатуються кухонні комбайни, м’ясорубки, блендери, ножі, дошки, відкривачки…  Тобто, це зона, де відбувається 90%  роботи по приготуванню їжі. Тому вона, з одного боку, має бути досить просторою, а з іншого – так влаштованою, що б була змога за максимально просто досягнути до мийки, плити, посудомийної машини чи холодильника.   відходячи дістати до посудомийної машини, плити, духовки та холодильника. Насправді, це найважливіша зона, всі решта зон їй підпорядковуються, і розташовуються таким чином, що б допомагати господині, а не створювати зайві труднощі.

В зоні підготовки також зберігаються продукти, які часто використовуються, не потребують спеціального зберігання та є вже відкритими: оцет, соуси, можливо олія, кава, чай, печиво, сіль, приправи, цукор, і т.д.

Остання зона кухня  за порядком, але не остання за значенням,  - це зона приготування їжі. Тут знаходиться плита, витяжка, духовка, мікрохвильова піч. Духовка може бути як в тумбі для плити, так і в окремій шафі. В такому випадку, доцільно розмістити в одній шафі духовку і мікрохвильову піч.

В зоні «приготування» також доцільно зберігати такий кухонний інвентар, як посуд для духовки та СВЧ- печі, решітки, форми та фольга. Можна передбачити місце для книги з рецептами - наприклад, у вигляді металевої підставки, що кріпиться до релінгу між нижніми кухонними тумбами та верхніми, підвісними.

До  всіх перерахованих зон слід застосувати наступні правила розміщення та зберігання продуктів та інвентарю:

·         Продукти та інвентар,  котрі часто використовуються, слід розміщати в легкодоступних місцях – верхні відсіки нижніх тумб, та нижні полиці підвісних тумб, ближче до зони «підготовки».

·         Запаси, які використовуються рідше, доцільно зберігати в відсіках нижче і вище попередніх.

·         Запаси, котрі  використовуються рідко, кладемо на найвищу та на найнижчу полиці.

Друга умова – це форма кухні.

Кухні можуть бути лінійні, дво- лінійні, острівні, «Г»-подібні, «П»- подібні та «G»- подібні.

Найбільш оптимальним є  «П»- подібне планування, після нього йде  острівне та «G»- подібне планування кухні.  Саме за такого розташування всі тумби та робоча поверхня знаходиться навколо Вас, що мінімізує Ваші рухи та пересування: варто обернутися в інший бік – і перед Вами плита, чи холодильник. При лінійному ж планування Вам довелося б йти від плити до холодильника всю довжину кухні.

Тому, якщо є така можливість – бажано планувати кухні саме таких форм. Вони, звичайно, складніші, але й набагато зручніші за лінійні.

Отже, два простих правила: зонування та форма. Керуючись ними, Ви зможете правильно спланувати свою кухню, підібрати (чи замовити) кухонні меблі, і насолоджуватись затишком. Удачі J


.: Новое по теме

Строительство по каркасной технологии - дешевле и быстрее строительство
Выбор мебели под интерьер кухни
Бытовая химия. Средства для уборки
Дизайн и обустройство интерьера - современные межкомнатные двери
Покраска стен и потолков своими руками.
Умная покупка керамической плитки
ИЗ ЧЕГО ДЕЛАЮТ ЛАМИНАТ ДЛЯ ПОЛА: СОСТАВ HDF И SPC
Особенности современного ремонта
Безрамное раздвижное остекление в готовом виде
Как выбрать двери входного вида в дом и квартиру


Поделиться с друзьями:


Источник: https://realkitchen.at.ua
Категория: Кухня | Додав: karasj (06.12.2010)
Просмотров: 4014 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 3.0/2
Всего комментариев: 1
1 Parom77   (16.07.2011 16:38) [Материал]
Гарна стаття, дякую автору за працю. Не полінувався. Спасибі

Добавлять комментарии могут тольго зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Контакты
Copyright furnipro.info © 2010 - 2021