Мебель и интерьер своими руками


Поиск

Категории раздела
Проектирование и производство [103]
Технологии производства мебели в домашних условиях и на предприятиях.
Мебельные материалы [105]
Инструменты и приспособления [26]
Ручной инструмент, электро инструмент и приспособления.
Цена/качество [24]
Как качество изделий влияет на цену.
Обработка стекла. [8]
Обработка стекла для использования в мебели и интерьере: резка, полировка, матирование, пескоструй, витражи, окрашивание.
Мебельный бизнес. [84]
Организация мебельного бизнеса.
Разное [310]
Статьи о мебели
Покупателям [9]
Всё что нужно знать покупателям о мебели и кухне.

Реклама

Комментарии
vicshark: евро\доллары может логичнее, а вот деревянные ....)))))
Онлайн калькулятор (конструктор) кухонь

sonicc: Рубли, :)))) кому нужны эти бумажки....
Онлайн калькулятор (конструктор) кухонь

Barsuk67: У меня неработает. Требует некий WebGL а далее пишет что мой браузер неподдерживает эту штуку.
Онлайн калькулятор (конструктор) кухонь


Войти


Или зарегистрируйтесь

 

Мебель и интерьер

 
Главная » Статьи » О мебели » Мебельные материалы

Традиційні матеріали для виробництва меблів.

1. Матеріал №1 – це, звичайно, ДСП , тобто,  дерево – стружкова плита. Що це таке…
ДСП – композитний матеріал, який отримують шляхом змішування висушеної технологічної тирси , розмір і форма якої визначена ДсТУ,  з мочевинно- або феноло-формальдегідною смолою(6—18 % від маси тирси) з наступною укладкою на формовочних машинах у вигляді килиму и стисканням під пресом на одно- і багатоповерхових періодичних (0,2—5 МПа, 100—140 °С), або в безперервних стрічкових ( дерево-стружковий килим спресовується поміж двома стальними стрічками), гусеничних та екструзійних агрегатах. 
Вперше ДСП почали використовувати в штатах, в 40-х роках, для тимчасових меблів для біженців. На сьогоднішній день ДСП – найпоширеніший конструктивний матеріал для виготовлення меблів. В 1978 році у світі вироблялось 45 млн. м³ в рік.
 
Переваги ДСП.

ДСП – відносно дешевий матеріал, набагато дешевший від дерева. Готова продукція надходить у вигляді готових листів великого формату, з котрих залишається тільки повирізати заготовки необхідного розміру. ДСП не крутить, не дає усушки, є широкий вибір декорів, є «фінішним» матеріалом і не потребує остаточної, тонкої доводки (шліфування, фарбування, і т.д.). Легко піддається механічній обробці.

Недоліки ДСП. 

До недоліків можна віднести малу міцність на згин, погане тримання цвяхів, погане утримування шурупів після 2-3 закручувань – тирса розбивається. При контакті з водою сильно розбухає і втрачає свої механічні властивості. Також має місце випаровування шкідливих формальдегідів в атмосферу. В залежності від класу емісії, воно буває більш або менш інтенсивне.
 
Види ДСП:
 • Поверхня. ДСП буває шліфованим, і ламінованим. 
  Шліфоване ДСП майже не використовується і твердих меблях через свій зовнішній вигляд та контакт з повітрям, і може використовуватись у м’яких – як конструктивний елемент, що оббивається м’якими елементами. Саме ламіноване ДСП, яке правильніше буде назвати ЛДСП, широко використовують у виробництва меблів. ЛДСП – це шліфоване ДСП, покрите декоративною плівкою.  ЛДСП виготовляють різної товщини, як правило це 10 мм, 16 мм, 18мм, 22 мм, 25 мм, та 28 мм. Також є велика гама декорів – як імітація деревини різних порід дерева, так і фантазійні.
  •  

 • За класом емісії ДСП -  по вмісту вільного формальдегіду на 100 грамів сухої плити. ДСП, що використовують у меблевій промисловості, можна розділити на класи E-1 – до 10 мг. формальдегіду на 100 гр. плити, та Е-2 – до 30 мг. формальдегіду на 100 гр. плити. Для виробництва дитячих меблів повинна використовуватись виключно плита класу Е-1.
 •  ДСП буває звичайна, підвищеної вологостійкості. Зовні вони нічим не відрізняються, але якщо торець у звичайної плити світлокоричневого кольору, то у вологостійкої – зеленуватий. 
 • Використання. ДСП широко використовується у виробництві меблів як основний конструктивний, несучий та декоративний матеріал. 
 • Де придбати.У кожному великому місті є хоча б один постачальний ДСП. Як правило, це фірми, що торгують меблевими матеріалами та фурнітурою. Вони ж надають послуги по порізці плити. Деякі навіть запропонують Вам обробити торці деталей кромкою. Список фірм, що надають такі послуги - у нашому каталозі.
2. ДВП - дерево - волокниста плита.

ДВП -  це матеріал, котрий отримують шляхом гарячого маси, котра складається з целюлозних волокон, води, синтетичних полімерів і спеціальних добавок.  Волокна отримують шляхом пропарювання та розмелу деревної сировини.
Сировиною служать відходи деревообробної промисловості. Для покращення механічних властивостей в масу додають речовини, що зміцнюють її – синтетичні смоли, парафін, церезин, антисептики та інші.
Формування килиму може відбуватись в водному середовищі з отриманням плит односторонньої гладкості (мокрий метод виробництва), або на повітрі – з отриманням плит двосторонньої гладкості (сухий метод)

По виду поверхні ДВП буває не оброблена або з декором. Декор в свою чергу може наноситись як плівка – ламіноване ДСП, або це може бути фарба – фарбоване. Товщина найбільш популярного ДВП – 3,5 мм. Взагалі, виробляється ДВП товщинами від 3 до 5 мм.

Використання. В меблевій промисловості ДВП використовується для не несучих конструкцій. Це можуть бути  декоративні та огороджуючі  елементи: задні стінки шаф та тумб, дно шухляди, і т.д. 

3. МДФ (MDF). МДФ – найпопулярніший матеріал для виготовлення меблевий фасадів, молдінгів, рам, карнизів. Це плитний матеріал, котрий виготовляється з сухих деревних волокон, що оброблені синтетичними зв’язуючими матеріалами і сформовані у вигляді килиму з подальшим пресуванням. Основним зв’язуючи компонентом є лигнин, котрий виділяється при нагріванні деревини.
Грубо кажучи, МДФ – це те саме ДВП, тільки більшої товщини. Це подальший розвиток сухого методу виробництва ДВП, з використанням більш досконалих технологій. Абревіатура МДФ – скорочення з англійського MDF – Medium Density Fiberboard. В МДФ розвинута поверхня деревних волокон та скорочений цикл пресування ефективно поєднуються з міцністю за рахунок участі звязюючих речовин в міжволоконній взаємодії. Технологія виробництва виключає використання шкідливих для здоровя епоксидних смол та фенолу. Це одна з причин успішного використання МДФ для виготовлення.
 
Механічні властивості.

Щільність МДФ – 700 = 870 кг/м3. В цілому, МДФ є міцний та екологічний матеріал – набагато міцніший за ДСП. Також МДФ має високу вологостійкість – саме тому його використовують для виробництва меблів у ванну кімнату. При цьому він легко піддається механічній обробці. Можливе виготовлення гнутих деталей.
 
Види МДФ.

МДФ
буває: листовий та у вигляді готового виробу.
Листовий буває не ламінований, ламінований білою плівкою з одного боку, або ламінований з двох боків. Товщини – 8 мм, 10 мм, 12 мм, 14 мм, 17 мм, 19 мм, 22 мм.
В готовому виробі – фасади, карнизи, молдинги,  накладки, різні профілі. В цьому випадку вироби ламінюються різноманітними плівками, або фарбуються.
Використання.

Листовий МДФ використовується для виробництва фасадів – не ламінований, або односторонній товщ. 17-19 мм,  для виготовлення конструктивних та декоративних елементів, як наповнення для рамкових фасадів (розсувні двері, рамковий МДФ-фасад_ - товш. 8-10 мм.
В готовому виробі використовується як двері, шухляди та декоративні елементи. 

4. Постформінг.

Постформінг – це те ж ЛДСП, яке використовується для кухонних стільниць. Тому над звичайним ЛДСП має ряд переваг:
 • Більша щільність; 
 • Товстіший та твердіший ламінат, стійкий до царапання та температур; 
 • Товщина плити 28-38 мм;
 • Один довший торець, а іноді – два, заокруглені і оброблені тим же ламінатом, так, що юне було стиків, що запобігає потраплянню вологи в середину плити;
 • Виготовляється у вигляді подовгастих листів, при ширині 600, 800 та 1200 мм, і довжині 2700, 3100 та 4100 мм.
 • Є також у вологостійкому виконанні (так само – зелена тирса).

При виборі постформінгу ми рекомундуємо звертати увагу на те, де закінчеється ламінат на його предній, заокругленій кромці: бажано, що б він повністю обгортав торець і накінчувався на нижній, не ламінованій поверхні. приблизно 30 мм від краю. 

5. Софтформінг.

Софтформінг – фасадний матеріал, виготовлений на основі ламінованої ДСП. ДСП нарізають смугами, з ширинами, що відповідають ширинам стандартних фасадів.  Довжина листа відповідає стандартній довжині листа ЛДСП (2750, 2800), що дає змогу виробнику коригувати висоту майбутніх дверей довільно. Краї цих смуг фрезеруються, і обклеюються меблевим пластиком. Практикується аоєднання різних декорів основного полотна та країв.
Типи фрезерування бувають різні.


6. Штучний камінь. 

Використовується в основному як кухонна стільниця. Бувають різні штучні камені:
 • Полімер-бетон – бетонна плита з синтетичним армуванням, товщиною 20, 30, 40 мм  і більше. З цього матеріалу також виготовляють підвіконники. Практично «вічна» поверхня, так як не боїться ні ударів, ні царапин, ні температур (кухонних), ні води.
    
 • Коріан. Суть цього покриття а тому, що плиту ДСП покривають полімером, товщиною 10 мм. Властивості практично ті ж, що у попереднього, але стільниця з такого матеріалу легша, і має акуратніший вигляд. Тому і коштує цей матеріал значно дорожче. Штучний камінь, не зважаючи на свої характеристики, не відноситься до надто популярних матеріалів по причині своєї високої ціни. Більш детально про штучні камені буде написана окрема стаття. 

7. Дерево. 

Ну, і звичайно ж  - дерево. Дерево у меблевому виробництві можна використовувати як матеріал для фасаду, і як несучий, конструктивний матеріал. Тут розглянемо друге…
 А саме, нас буде цікавити готовий меблевий дерев’яний щит. Такий щит виготовляється з брусків невеликого січення, що склеєні між собою під пресом.  Щит може бути з цілих брусків, а може бути з зрощених.
 
Зрощений брус – це брус, що набраний по довжині з коротких (50 см) брусків. На брусках фрезерується міні шип з торців, після чого вони склеюються. Далі – готові довгі зрощені заготовки склеюються у щит. Після цього щити калібруються та шліфуються, і поступають в продаж вже готові до лакування.


Попри те, що  дерево – матеріал натуральний,  воно відрізняється ще й міцністю, та естетичним зовнішнім виглядом.
До недоліків можна віднести  гігроскопічність і значні деформації при набиранні або втраті вологості.
Продається щитами, переважно розмірами 600х3000 м,товщиною 20-40 мм.

8. Фанера. 

Всім відомий матеріал :-)
З дерева знімають шпон – тоненькі листи товщ. 1 мм. – і наклеюють їх один на другий, утворюючи багатошаровий дерев’яний листовий матеріал. Завдяки тому, що волокна кожного наступного шару лягають перпендикулярно до попереднього, виходить дуже міцний матеріал – міцніший за масив дерева аналогічних розмірів.
Фанера буває різної товщини, від 3 до 20 і більше мм. Визначити «на око» товщину фанери просто – достатньо порахувати кількість шарів. Скільки шарів – стільки і міліметрів.
Також фанера буває ламінованою, та вологостійкою. 
Найпопулярніші розміри листа – 1500х1500, але випускаються і інші формати. 

Використання. 

Тонку фанеру (3-5.мм) використовують, як ДВП – для задніх стінок та днищ шухляд. Товстішу – 10 – 20 мм. – можна використовувати як конструктивний матеріал. Для надання фанері більш привабливого вигляду, її можна фарбувати, лакувати, а також обклеювати меблевими пластиками.

.: Новое по теме

Особенности строительства дома...
Прямые диваны со спальным мест...
Ткани для постельного белья
Отделка и оформление деревянны...
Окна Rehau и Salamander с совр...
Ремонтные работы. Пены монтажн...
Мебель для кухни. Обеденные гр...
Натуральный камень под заказ в...
Необходимость утилизации мусор...
Установка и монтаж кондиционер...


Поделиться с друзьями:
Категория: Мебельные материалы | Додав: karasj (07.10.2010)
Просмотров: 8809 | Комментарии: 2 | Теги: Єврощит, MDF, ДСП, Штучний камінь, МДФ, ДВП, ЛДСП, Коріан, меблевий щит, Постформінг | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 2
2 senor   (23.03.2013 14:39)
Спасибо!

1 garik@tet   (21.01.2013 17:34)
Спасибо!Познавательно!Было-бы не плохо еще статью о кромке - ее разновидностях, способах применения ,целесообразности применения кромок с клеевым слоем и без а также применения кромкования в самом изделии!

Добавлять комментарии могут тольго зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Контакты
Copyright furnipro.info © 2010 - 2019