Мебель и интерьер своими руками


Поиск

Категории раздела
Проектирование и производство [119]
Технологии производства мебели в домашних условиях и на предприятиях.
Мебельные материалы [114]
Инструменты и приспособления [30]
Ручной инструмент, электро инструмент и приспособления.
Цена/качество [24]
Как качество изделий влияет на цену.
Обработка стекла. [8]
Обработка стекла для использования в мебели и интерьере: резка, полировка, матирование, пескоструй, витражи, окрашивание.
Мебельный бизнес. [104]
Организация мебельного бизнеса.
Разное [382]
Статьи о мебели
Покупателям [12]
Всё что нужно знать покупателям о мебели и кухне.

Реклама

Комментарии
MaRi9903: Да, действительно это работает! Заказывала себе домой и на дачу в Подольск химчистку матрасов. Все о...
Химчистка мягкой мебели, матрасов на дому в Москве

Natalia: https://mile.by/ - хороший выбор готовой мебели для ванной!
Дзеркало-шафка для ванної

HIL61: Огромное спасибо. Очень кстати. Успехов!!!
3d модели шариковых направляющих.

Nick6029: Класс что нашел этот чертеж в конце 2019 года, значит будет актуально этот чертеж вечною ))))) Огром...
Угловой шкаф в детскую - чертеж.


Войти


Или зарегистрируйтесь

 

Мебель и интерьер

 
Главная » Статьи » О мебели » Проектирование и производство

Криволінійні деталі.

Досить часто доводиться виготовляти деталі, кромка яких не має прямої лініі - кутові заокруглені полиці, стільниці до столів, та інше. На меблевих фабриках такі деталі виготовляються на багатоопераційному оброблювальному центрі, на менших підприємствах - на координатно - фрезерному верстаті - тобто, на високотехнологічному обладнанні з ЧПУ. Як в домашніх умовах виготовити такі деталі?
Існує два метода.

В першому випадку нам потрібно нанести криву лінію, чи дугу, на ДСП, обрізати лобзиком і зашліфувати нерівності.
 • Рулетка;
 • спиртовий маркер (той що пише по дисках);
 • Саморобний циркуль - смуга ДВП шириною 30-40 мм, з двома отворами - в один вставляємо вісь (цвях, шуруп), в другий, який свердлиться на відстані від першого, що відповідає потрібному радіусу, - маркер;
 • Довга металева лінійка або ще одна смуга ДВП.
 • Банка з-під арахусу "Козацька розвага";
 • Електролобзик;
 • Стрічкова шліфмашинка.
Інструменти для виготовлення меблів

Порядок дій:
 1. Всі лінії наносимо на тильну, не лицеву сторону, а отже - дзеркально перевернуті;
 2. Якщо потрібен простий радіус - використовуємо саморобний циркуль з ДВП, шурупа і маркера, і промальовуємо необхідну лінію;
 3. Якщо потрібна складна крива лінія - проставляємо опорні точки на заготовці, керуючись кресленням або своєю фантазією, тоді сполучаємо їх по черзі смугою ДВП, ставлячи смугу на ребро. Вигинаємо ДВП дугою, в потрібну сторону і з потрібним радіусом - так щоб між точками утворилася дуга - і промальовуємо лінію. Потрібен буде помічник, який проведе лінію, доки Ви будете  утримувати дугу.
   Для таких цілей можна також використовувати довгу металеву лінійку - вона досить еластична.
 4. Для невеликих радіусів - наприклад, заокруглення стільниці на кутах - використовуємо банку з-під арахісу "Козацька розвага" як лекало.
 5. Коли всі лінії нанесені - вирізаємо деталь електролобзиком. Всі операції проводимо на не лицевій стороні, що б запобігти царапинам. Різ робимо по зовнішньому контуру лінії, залишаючи лінію на потрібній нам деталі. Пилка для лобзика - звичайна, до ДСП, з зубами до себе.;
 6. Якщо в подальшому торець деталі буде оброблятись пластмасовим "С" - профілем, то шліфування, як правило, не потрібне - деталь готова;
 7. У готовій вирізаній деталі буде нерівний торець, і якщо Ви хочете обробити його кромкою ПВХ, або паперовою, то перед тим його доведеться вишліфувати.  Для цього використовуємо ручну стрічкову шліфмашину.
  Тут є один нюанс: в процесі шліфування Ви не зможете досягнути перпендикулярності торця дедалі до її площини. Щоб забезпечити перпендикулярність, доведеться апгрейдити Ваш шліфер одною саморобною деталлю, а саме - невеликим упором. Цей упор  - звичайний шмат ДСП, приблизно 250х150 мм, який кріпиться до боку шліфера, над стрічкою. Його потрібно установити перпендикулярно до стрічки. До корпусу кріпиться металевими кронштейнами, а площина обклеюється войлоком. При шліфуванні упор лягає на деталь, забезпечуючи прямий кут маж торцем та площиною.
  Якщо деталь невелика, то можна також закріпити шліфувальну машину до столу нерухомо, а деталь покласти на стіл, і переміщати по столу, підставляючи під стрічку торець.
  Шліфувати потрібно до тих пір, доки торець не стане гладким і без сколів.
Якщо Вам необхідно виготовити багато однакових деталей, або Ви хочете в своєму гаражі виготовляти меблі на замовлення, постійно і за гроші, то кращим методом є розпил ДСП за допомогою фрезера. Для цого нам буде потрібно все те, що і в першому випадку, плюс ручний фрезер, пальчикова пряма фреза і дві струбцини. Фрезу краще брати висотою 40 мм, щоб була можливість обробляти стільниці та подвійне ДСП, та з змінними ножами, які легко можна заточити.

Ручний електроінструмент для виготовлення меблів

Порядок дій:
 1. Виготовляємо шаблон. Для цього беремо найдешевшу ДСП - залишки, відходи, не ламіновану, і т.д. Відмальовуємо лінії, як описано вище, але в меншому масштабі, ніж планована деталь - тобно, шаблон має бути дещо зменшеною копією. Справа в тому, що основа фрезера, яка буде опиратися на шаблон, має якийсь розмір, тому, що б фреза рухалась по потрібній нам лінії, шаблон необхідно зменшити на відстань від краю основи фрезера до краю фрези (фрез також має досить великий діаметр, щоб ним нехтувати). В нашого фрезера це 70 мм.
  Вирізаємо шаблон лобзиком і шліфуємо, як було описано вище;
 2.  Закріпляємо шаблон на заготовці за допомогою струбцин, з відступом від країв, так, що б при проході фрезером фреза не опинилась поза заготовкою. Можна обмалювати положення шаблону, що б полегшити його виставляння після зміни положень струбцин (це доведеться робити, оскільки може виникнути ситуація, коли струбцини заважатимуть проходу фрезера).
 3. Беремо фрезер, і обрізаємо заготовку по шаблону.
  ПОРАДА: для того, що б фрези служили довше, рекомендується вирізати грубо лобзиком деталь, як описано в першому випадку, по її контуру, з запасом 5 мм, без шліфування.
 4. Після фрезерування деталь готова і не потребує шліфування - торець має бути чистішим, ніж різ форматно-розкрійного верстату.
Так можна зробити криволінійний розпил ДСП. А якщо ви виготовляєте меблі на замовлення, криволінійки ріжете дуже багато, то найкраще придбати координатно-фрезерний верстат з ЧПУ.

Успіхів!

.: Новое по теме

Варианты оформления ванной ком...
Как отрегулировать входные мет...
Алюминиевые кабеля и провода в...
Кредиты с 18 лет без справок и...
Грамотная облицовка здания. Да...
Подбор домашнего постельного т...
Каким бывает лист поликарбонат...
Ролеты на окна - ваш комфорт и...
Процесс машинного бурения коло...
Ремонт напольного покрытия. Ос...


Поделиться с друзьями:
Категория: Проектирование и производство | Додав: karasj (12.07.2011)
Просмотров: 3095 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут тольго зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Контакты
Copyright furnipro.info © 2010 - 2020