Мебель и интерьер своими руками


Поиск

Категории раздела
Проектирование и производство [119]
Технологии производства мебели в домашних условиях и на предприятиях.
Мебельные материалы [116]
Инструменты и приспособления [30]
Ручной инструмент, электро инструмент и приспособления.
Цена/качество [24]
Как качество изделий влияет на цену.
Обработка стекла. [8]
Обработка стекла для использования в мебели и интерьере: резка, полировка, матирование, пескоструй, витражи, окрашивание.
Мебельный бизнес. [107]
Организация мебельного бизнеса.
Разное [557]
Статьи о мебели
Покупателям [12]
Всё что нужно знать покупателям о мебели и кухне.

Реклама

Комментарии
qyurij: Зарегся или войди, и будет тебе ссылка
AXS - Master Ptofile 1.2.5 - раскрой рамочных фасадов.

peps82: Не работает, открывается пустая страница !
3D калькулятор шкафа купе on-line.

Boris3947: 
Строительство с современными пиломатериалами - ОСП плита и доска строганная

Boris3947: Часто пользуюсь перевозками по Украине, для себя нашел лучшего перевозчика , их сайт: https://bison-...
Строительство с современными пиломатериалами - ОСП плита и доска строганная


Войти


Или зарегистрируйтесь

 

Мебель и интерьер

 
Главная » Статьи » О мебели » Цена/качество

Кухня: "якісна" і "не дорога".

Кожен раз при спілкуванні з клієнтом чуєш приблизно такі фрази: "але мені треба якісно, бо то не на один рік робиться", або "але треба вкластись в 20 тисяч", і т.д. Тобто, вимоги до майбутніх виробів. І це нормально. Але що таке "якісно" або "не дорого", і як обрати оптимальний варіант?
 
Розглянемо по черзі, як використання різних матеріалів та технологій впливає на якість та ціну виробу, в даному випадку - кухні.
 
Кухня - це місце, де господиня проводить дуже багато часу, причому не просто так, а працюючи. Отже, при плануванні кухні потрібно особливу увагу приділити таким моментам, як:
 • Правильне, зручне планування зон, функційне використання ящиків - людина, що працює на кухні, повинна почувати себе зручно. 
 • Вдале поєднання дизайну та функційності.
 • Що Вам насправді доцільно помістити на кухні? Можливо, пральну машину варто перенести у ванну, або відмовитись від посудомийної машини, і тим самим вивільнити місце на ящики для зберігання більш важливих предметів, наприклад посуду?
Зважаючи на вищесказане, Вам буде потрібна допомога спеціаліста., який професійно займається плануванням та розробкою кухонних меблів. І це - перша складова Ваших витрат, і складатиме вона 500-1000 грн. для середньої кухні.
 
Кухонні меблі - "робочі", вони постійно під навантаженням, а враховуючи їхнє життя до 20 років, потрібно звернути увагу на матеріал, з якого вони виготовлені.
Отже, кухонні меблі можна розділити на 4 основні складові: корпус, фасад, стільниця та фурнітура, а також ще один пункт - додаткова оздоблювальна фурнітура. По черзі по кожному матеріалу:
 
1. Корпус кухонних меблів. Тобто - боки, дно тумб, полиці - те, що в середині, заховане за дверима.
Найменш чутливий до "кухонного" навантаження: на корпусах не нарізують овочів, не ставлять гарячі каструлі, на корпус не попадає вона, за виключенням ящика під мийку, але і там передбачений захист у вигляді металевого піддону. Можна, звичайно, виготовити корпуси кухонних тумб з MDF - у, як одного з найбільш стійких штучних матеріалів, але враховуючи його ціну та слабке навантаження, яке припадає на корпус, використання MDF втрачає сенс. Економічно обґрунтованим буде використання звичайного ДСП - українського виробника, товщиною 18 мм. Правильне використання ДСП легко забезпечить його експлуатацію впродовж 20 років, а то і більше.
Від цієї складової нікуди не дітись, і на неї неможливо вплинути. Корпус з ДСП повинен бути, і від в усіх виробників однаковий. Єдине зауваження - товщина плити 18 мм: деякі виробники (особливо виробники серійних "народних" меблів) можуть використовувати плиту товщиною 16 мм, чого б ми не рекомендували, і вартість виробу може бути дещо нижчою. Але це незначна економія, причому за рахунок якості, яка на загальну вартість впливає дуже мало.
2. Фасад - тобто, двері, накладки шухляд, вітрини та декоративні лицеві елементи. Від фасаду залежить зовнішній вигляд кухні. Фасад тісно взаємодіє з роботою на кухні: відкривання/закривання, вплив температури від плити, бризки від сковороди, розлитої кави :-), сонячних променів, і т.д. Також фасад досить часто миється миючими засобами. Тому, крім зовнішнього вигляду, цей матеріал ще має мати підвищену стійкість до механічних та хімічних пошкоджень.
Вибір фасаду тісно пов'язаний з зовнішнім виглядом всієї кухні, тому перше, про що слід подумати - це те, що Вам більше до вподоби: класичний стиль, чи модерн?
 Фасад для класичного стилю може бути:
a.) МДФ. Він буває різний по якості та ціні.
 • Отже, найпростіший фасад з МДФ - це фасад, з фрезерованим малюнком по своїй площині, та обклеєні плівкою ПФХ різних кольорів. Використовується у переважній більшості усіх "народних" кухонних меблях, що випускаються фабриками масово.
  Переваги - невисока ціна, в середньому 40 $/м2
  Недоліки: 
 • "пластмасовий", дешевий вигляд;
 • Прив'язка  до стандартних розмірів, і переплата 50% за не стандартні;
Непоодинокі також випадки відставання плівки через тепло від плити;
MDF2MDF03
b.) Альтернативний варіант - рамковий МДФ: це коли дверцята мають раму, як звичайні деревяні двері, і наповнення - тафлі. Рама - з MDF - профілю, заповнення - МДФ товщ. 8-10 мм, ДСП товщ. 10 мм, скло, дзеркало, решітка. 
MDF_ram_01
Переваги: Вигляд значно цікавіший, ніж у попередніх, фасад більш надійний, а також є можливість комбінувати декор рами та наповнення. Нема стандартів - розміри такого фасаду виготовляються згідно замовлених замовником, довільно.
Недоліки: це все ж фасад для виробів економ - класу.
 
c.) Наступна категорія фасаду - найбільш популярна, якщо йдеться про планування індивідуальних кухонних меблів. Це більш дорожчий, та більш якісний МДФ - фасад.
Для класичного стилю використовують фасади, які виконані у вигляді дверцят з тафлями, і імітують дерев'яні.  Ми використовуємо фасади польських виробниківl. Ці фасади відрізняються своїм довершеним зовнішнім виглядом і здалеку їх можна прийняти за натуральний масив.
brw_ramabrw-rama
Разом з тим, механічні властивості МДФ випереджають дерево: на відміну від деревяного фасаду, МДФ не дає усушки від підвищених "кухонних" температур, значно менше поглинає вологу, не деформується, не розсихається, і є міцнішим матеріалом за деревину.
Ціна такого фасаду - 60-70 €/м2.
 
d.) Найдорожчий фасад - це, звичайно, фасад з натурального дерева. 
Щоб виготовити якісний дерев'яний фасад потрібно чітко дотримуватись технологій. Часто буває недосушена деревина, не якісне лакування, і т.д. В результаті під час експлуатації такий фасад може "крутити", деформувати, від може зменшувати розміри, бо продовжує сохнути в будинку, чи навпаки - набирати вологу і збільшуватись. 
drewpol-derewo
 
mobilclsn
Ціна польських фасадів - 120 €/м2, ціна італійських - 50 €/за двері (716х396) 

Для модерну використовують наступні види фасадів:
a.) Економ варіант: те ж саме ламіноване ДСП. Це найдешевший варіант, і найменш якісний. Що б надати кухні привабливого вигляду, при використанні ДСП як фасадного матеріалу доцільно загальний дизайн виконувати в модерновому стилі. Що б продовжити термін експлуатації такого фасаду можна торець обробити не кромкою, а алюмінієвим "С", або "Т" - профілем. Такий профіль прекрасно доповнить сучасний стиль кухні і захистить торець від попадання вологи та механічних пошкоджень (аж до ударів молотком).
Вартість ДСП - від 53 грн/м2, до 100 грн/м2 за австрійське.
b.) Декілька дорожчих та надійніших варіантів:
 • Фарбований МДФ в листах.Нарізається потрібних розмірів, торець обробляють ПВХ або алюмінієвим профілем. Переваги - відносно невелика ціна - 25  /м2, недоліки - обмежена гама кольорів.
 • МДФ, з одного боку ламінований білою плівкою, з іншого - не ламінований, покривається пластиком довільного кольору. Торець обробляється кромкою ПВХ товщиною 2 мм, або алюмінієвим "Т" - профілем. Переваги такого матеріалу - в його надійності та відносно невеликій ціні, недоліки - у обмеженому виборі декорів.
 • На МДФ, білого кольору, товщиною 14 мм, наклеюється скло, товщиною 4 мм, по усій його лицевій стороні. Також можна використовувати ДСП товщиною 16 мм і скло товщиною 2 мм, але дефіцит 2-мм - скла обмежує його використання. Скло - фарбоване, так званий лакобель. Фарбується у будь який колір по палітрі RAL , чи по палітрі виробника фарби, напр. ICA. Ціна приблизно 30-50  /м2.
c.) Найбільш поширений варіант, який буде, мабуть, пріоритетним - фарбований МДФ фасад. Торець нічим не обробляється, тому що всі поверхні, крім задньої, покриваються фарбою. Внутрішня поверхня, як правило, білого кольору.
Це найбільш популярний матеріал для фасаду модернових кухонь. 
кухня модернКухня модерн МДФ
Переваги полягають у тому, що є можливість вибрати будь який колір, блиск, замовити будь який розмір дверей, можливість виготовлення вітрини, а також радіусних та гнутих дверей, що дозволяє створювати унікальні, неповторні композиції.
Ціна такого фасаду приблизно 70  /м2.
 
d.) Ще один варіант фасаду - це МДФ, що покритий шпоном. Зовні він фактично з натурального дерева. Можна виготовляти різних форм, гнуті, та покривати шпоном різних порід дерева.
Шпон
Ціна приблизно така ж, як у фарбованого МДФ.
 
e.) Незалежно від того, який фасад з перерахованих вище Ви обираєте, разом з ним може використовуватись вітрина в алюмінієвому профілі. В залежності від типу профілю (перерізу), та скла, вартість таких дверцят може трохи коливатись. Ми використовуємо профіль "з обхватом" - широкий з тильної сторони та вузький з лицевої. Вартість дверцят розміром 800х360 мм -  приблизно 23  /шт. Це приблизно на 10% дорожче, ніж фарбований МДФ, тому плануючи кухню. слід пам'ятати, що з збільшенням кількості таких вітрин загальна вартість кухні зростатиме.
 
3. Наступна складова будь якої кухні - це стільниця. 
Стільниця може бути виконана з ламінованого ДСП підвищеної стійкості - так званого постформінгу, з полімербетону, або штучного каменю типу Corian.
a.) Постформінг - це те ж ДСП, тільки більшої товщини - 28, 38, 50 та 60 мм, та з міцнішим ламінатом, що є стійким до вологи, царапання, затирання та температури. Постформінг товщиною 50 мм виготовляється з полегшеного ДСП, а для товщини 60 мм влаштовується сендвіч-конструкція: верхня на нижня поверхні - МДФ 10 мм, а середина - картонна решітка.
Постформінг випускається в стандартних листах, з шириною 600 мм, та рідше 800 мм і 1200 мм. Довжина листів може бути 2700 мм, 3100 мм та 4100 мм. 
Постформінг прекрасно витримує кухонні навантаження, і є основним матеріалом для кухонних стільниць. 
Ціна постформінгу - 12-20  /м. п. при ширині 600 мм. і товщині 38 мм.
b.) Якщо Вам потрібне щось більш вишукане та надійне - обираєте штучний камінь. Кам'яні стільниці можуть бути виготовлені з полімер-бетону - по тому ж принципу, що і підвіконники. Така стільниця є особливо стійкою на надійною: не боїться води, температур, ударів (не сильних)... Тобто, "вічна" стільниця. Додаткова перевага - це можливість виконання мийки: при формуванні стільниці мийку відливають як єдине ціле з фрагментом стільниці.
Штучний камінь
До вад ми б віднесли велику масу, та деяка обмеженість у виборі кольору.
Ціна такої стільниці, товщиною 40 мм, становить приблизно 40-50  /м2.
c.) Ще дорожчою є стільниця з штучного каменю типу Коріан. Цей матеріал має всі переваги полімер-бетону, але позбавлений його недоліків: має привабливіший вигляд, більшу гнучкість у використанні і меншу масу. 
КоріанКоріан
Завдяки особливостям використання, є можливість створювати візуально масивні елементи, які матимуть вигляд масивної камяної плити (наприклад, стільниця товщ. 100 мм).
Ціна такої стільниці - 300  /м2.
 
 
 
4. Фурнітура....
Говорячи про фурнітуру, можна опустити такі позиції, як шурупи, конфірмати, опори, підвіски. Значення мають: завіси, направляючі для шухляд, підйомні механізми та амортизатори та ручки.
Для економ-варіантів ми, як правило, використовуємо недорогу, проте достатньо  надійну фурнітуру, здебільшого польських виробників, наприклад . Для дверцят - прості завіси, які доповнюємо недорогими амортизаторами - газовими, або силіконовими (перші плавно доводять дверцята до повного закривання, другі просто амортизують удар). Для шухляд використовуємо метабокси - системи шухляд з металевими боковинами.
Метабокс
 Для дверей з вертикальним відкриванням (верхні ящики) використовуємо газові ліфти (амортизатори), що підтримують дверцята в відкритому положенні.
Ручки - ще одна вагома стаття витрат - для недорогих кухонь використовуються сталеві, можливо з напиленням, вартістю 10-25 грн (1-2,5 €).
Для більш дорогих варіантів доцільно використовувати спеціальну кухонну фурнітуру відомих європейських виробників: Graas, Hettich, Hafele, . 
Ми використовуємо фурнітуру : системи висувних шухляд TandemBOX, у яких передбачені металева шухляда, плавне закривання з дотягом, різноманітні лотки та перегородки; завіси з дотягом; підйомні механізми Aventos, які забезпечують плавне відкривання та закривання горизонтальних дверцят та їх утримування в будь якому положенні.
Тандембокс
Для порівняння: ціна завіси GTV - 2 грн, завіси Blum - 12-25 грн; Ціна одного комплекту метабокс - 40 грн, ціна обного TandemBOX - 40$; ціна пари газових ліфтів - 32 грн, ціна одного Aventos на дві дверки - 100$.
В дорожчих варіантах кухні ми також використовуємо ручки цікавішого дизайну, цінової категорії 40-80 грн за ручку.
 
Окрім основної кріпильної фурнітури у кухонних меблях зазвичай використовується додаткова фурнітура. Без цієї позиції кухня могла б і обійтись, але на практиці вона широко використовується. До цієї категорії я б відніс такі елементи, як підсвітка, релінг (труба, що кріпиться на стіну над стільницею для підвішування на ній різноманітного кухонного інвентарю) , всілякі піддони для ящиків, металевий цоколь, висувні сушки, кошики - трансформери, труби для барних стійок та кошики до тих труб, підставки для бокалів, тримачі пляшок, декоративні фасадні елементи - карнизи, балясини, гнуті елементи, вставки (колони, пілястри), т.д. Ці елементи здатні значно збільшити загальну вартість кухні.
 
Ось такі основні чинники що впливають на якість та вартість кухонних меблів. Плануючи кухню потрібно на сам перед визначитись з бюджетом. Якщо це економ - то нема змісту з дешевим фасадом використовувати дорогу фурнітуру. І навпаки - замовляючи італійський фасад було б логічно використати дорогу фурнітуру, додаткові декоративні елементи чи навіть кам'яну стільницю.
 
Ще один нюанс - тип техніки. Вона буває вбудованою та окремо стоячою. Звісно, всім, мабуть, хочеться, що б плита була врізана в стільницю, а духовку можна було б запроектувати в окрему шафу, але...  
Вся вбудована техніка значно дорожча, за не вбудовану; зокрема вартість вбудованого холодильника вдвічі більша за ціну звичайного.
Для вбудованої техніки потрібні меблі, в які вони будуть ховатись - тобто, для того ж холодильника доведеться замовляти ще і шафу, яка також коштує грошей.
 
Забігаючи наперед, можна сказати, що економна кухня буде коштувати в межах 200-400 $/м.п., середня кухня в модерновому стилі потягне 400-600 $/м.п. і якщо це кухня з деревяними фасадами то її ціна може бути 600-900 $/м.п.
Середня по ціні кухня в квартиру з великим кухонним приміщенням коштуватиме 2500 - 3500 $.
В цю ціну вже будуть включені проведення замірів, підготовка проекту, виготовлення доставка в межах міста та монтаж на місці - тобто, ціна готової кухні у вашій квартирі, без будь яких додаткових платежів.
 
Увага: все вище сказане стосується кухонних меблів не серійного виробництва, виготовлених по індивідуальних замовленнях.
Кухні, що продаються в магазинах, можуть коштувати дешевше, а кухні економ - класу - значно дешевше, але у них не враховані ні проектувальні роботи, ні доставка, ні монтаж, і зовсім не факт, що такі меблі підійдуть до Вашого приміщення. Але і такі вироби користуються попитом - кожному своє.
 

.: Новое по теме

Как заказать мебель и не остат...
Бризер вентиляция для квартиры
Стильная комбинация обоев в ко...
Накрутка русских подписчиков I...
Аналитика спроса на займы до и...
Самые популярные новостройки к...
Руководство по работе на фотос...
Генеральная уборка квартир, до...
Почему так популярна мебель из...
Проблемы с климатом в доме? По...


Поделиться с друзьями:
Категория: Цена/качество | Додав: karasj (05.11.2010)
Просмотров: 15923 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 4.5/2
Всего комментариев: 1
1 gol   (17.08.2011 23:06) [Материал]
biggrin biggrin biggrin wink

Добавлять комментарии могут тольго зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Контакты
Copyright furnipro.info © 2010 - 2020